Kombi Seçimi

Kavacık Baymak Kombi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken HususlarKombi SeçimiKombi Seçimi

Seciceğiniz Kavacık Baymak Kombi tam emniyet sistemine sahip olmalıdır. Tam emniyet sisteminin içinde, 2 ya da 3 manyetik gaz ventili, İyonizasyonla alev kontrolü, Düşük basınç kontrolü (presostat veya benzeri sistemler ) özellikleri bulunmalıdır. Düşük basınç kontrolü olmazsa, gelen gazın basıncının çok düşmesi halinde gaz sızıntısı riski doğar. Buna karşı da düşük gaz basıncı emniyeti olmalıdır.

Modülasyon

Kaliteli, ekonomik bir Kavacık Baymak Kombi, modülasyon kontrolü, yani su ve oda sıcaklığına göre alev boyunu ayarlayabilen tipte olmalıdır. Bu tür cihazlar on-off kontrollü cihazlara göre önemli ölçüde tasarruf ve konfor sağlamaktadır. Modülasyon yapabilen Kavacık Baymak Kombilerdeyse, modülasyon aralığı en geniş olan Kavacık Baymak Kombiler kullanılmalıdır. Bu tür Kavacık Baymak Kombilerde en yüksek tasarruf ve konfor sağlanır. Bunun bir başka üstünlüğü eşanjörün daha düşük sıcaklık etkisinde kalması ve ömrünün uzamasıdır. 

Sıcak su eşanjörü

Klasik sıcak su eşanjörlerinin boyutları çok ufaktır. Bu cihazlarda eşanjörlerde çok çabuk kireçlenme olmaktadır. Ayrıca yüksek sıcaklık, korozyona sebep olmaktadır. Bu eşanjörlerin yerine serpantinli mini boyler kullanılan Kavacık Baymak Kombiler tercih edilmelidir. Bu sistemde sürekli rezerv su olması, özellikle yaz mevsiminde sıcak su ihtiyacına çabuk cevap verilebilmesi avantajını, dolayısıyla enerji ve sudan tasrruf edilmesini sağlar.
Modern bir Kavacık Baymak Kombi arızasını hata mesajlarıyla kullanıcı ve servise gösterebilmelidir. (Display)
Mekanik kontrollü (flowing switch vb. gibi elemanlar kullanılan) Kavacık Baymak Kombiler yerine, termostat kontrollü elektronik Kavacık Baymak Kombilerin kullanılması, sistemin ihtiyaçlara çabuk cevap vermesi nedeniyle konfor ve ekonomi sağlayacaktır.
Hermetik Kavacık Baymak Kombilerde, istendiğinde iki ayrı baca kullanılabilecek (taze hava ve egzost için) tipte konstrüksiyonlar seçilmelidir. İçiçe bacalarda egzost havasının taze havayı ısıtması sonucu fan kapasitesi düşecektir. Bacalı Kavacık Baymak Kombilerde, mutlaka baca sensörü kullanılmalıdır. Kavacık Baymak Kombi cihazları tesisatta genelde en üst kotta olduğu için, kolay hava tahliyesi yapılabilecek çözümler tercih edilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir